<

Blog

Eşya Taşıma Şirketleri

Posted by:

Her Nakliye Firması Ev Eşyası Taşıyabilir Mi?

Bu sorunun cevabı hayır olmasına rağmen maalesef ülkemizde bu konu hakkında yeterli denetimler olmadığından her nakliye firması ev eşyası taşımacılığı yapmaktadır.

Ev taşımak için firmaların Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen K-3 Yetki Belgesini (Ev & Ofis Taşımacılığı Yapmak Üzere) alması gerekmektedir. Bunun için gerçek kişiler 25 ton, şirketler ise 75 ton taşıma kapasitesine sahip araç bulundurmaktadırlar.

Evimizi Taşıyan Firmanın K-3 Yetki Belgesi Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

E-devlet şifrenizi kullanarak taşıma işleminiz için size tahsis edilen nakliye aracının plakasını girdiğinizde firmanın K-3 yetki belgesinin olup olmadığı görebilirsiniz.

Peki Neden Bu Kadar Önemli, Kapalı Bir Nakliye Aracı ile Taşınsak da Olur Diyenler İçin?

Taşımacılık sektöründe tüm hizmetler ayrı ayrı sınıflandırılmış olup her hizmet için belli belge ve şartlar getirilmiştir. Serbest piyasada rekabetin olması adına yapılan bu çalışma gayet doğru ve yerinde bir karardır. Örneğin şehirlerarası bir taşıma işleminiz var ve nakliye firmalarından fiyat almaktasınız. K3 yetki belgesi olmayan bir firma eşyalarınızı dönüş sebebi ile daha uygun bir fiyata taşımak istediğinde bu belge türünde çalışan diğer firmalara zarar vermektedir. Ayrıca taşıma işleminizi yaptırdığınız firma sizlere bir evden eve nakliyat firması gibi paketleme, de-montaj ve montaj işlemlerinde profesyonel bir hizmet sunamayacağından eşyalarınız zarar görmektedir. Bu durumda Ulaştırma Bakanlığı şehirler arasında belli noktalarda denetleme istasyonları kurarak bunun önüne geçmektedir. Böyle bir durum yaşanmasında ise hem taşıyana hemde taşıtana yüklü miktarda para cezası uygulanmaktadır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi sıkı bir denetim olmadığından yada aracın kapalı olmasından dolayı ne taşıdığına bakılmadığı zamanlarda serbestçe yapılabilmektedir.

K-3 Yetki Belgesi

Firmamız 1997 yılında kurulmuş olup evden eve nakliyat ve ofis nakliye hizmetlerini en son paketleme ürünlerini kullanarak sizlere profesyonel bir şekilde sunmaktadır. Araçlarımızın hepsi ev taşımasına uygun dizayn edilen kasalara sahip olup gerekli tüm evraklarımız tamdır.

Resimde de göreceğiniz üzere firmamız K-3 yetki belgesine sahip olup, nakliye hizmetleriniz de güvenle tercih edebileceğiniz bir taşıma firmasıdır.

Yalnız dikkat edilmesi gereken husus firmanın yetki belgesinin olması, eşyalarınızı güvenle taşıyacağı anlamına gelmemektedir. Bu noktada yapacağınız işlem çalışmak istediğiniz firmanın Kurumsal ve Referanslı bir firma olmasına dikkat etmeniz olacaktır.

Yazdığımızın makalenin taşıma işleminiz de işinize yarayacağını ümid eder, sorunsuz ve hasarsız taşınmalar dileriz…

Bir diğer Evden Eve Nakliyat hizmetimiz olan Üniversite Taşımacılığı sayfamızı inceleyebilirsiniz.