Ev taşınması, hem yorucu hem de insanlar için gergin geçen bir dönemdir. Yeni bir ev bulma, eşyaların toplanması, nakliye firmasının seçilmesi gibi birçok noktada insanlar stres altına girmektedir. En önemli stresi de kişilere, eşyaların zamanında, sağlam bir şekilde teslim edilip edilmeyeceği konusu yaşatmaktadır. Nakliye firması seçerken gerekli konulara dikkat edilip alanında profesyonel, gerekli donanıma sahip, güvenilir bir firma seçildiğinde hiçbir sorun olmadan taşınma mümkündür.

Ev taşıması esnasında ortaya çıkan problem, gerginlik ve karışıklıklar her zaman firma nedenli olarak ortaya çıkmamaktadır. Aynı zamanda ev sahibinin tecrübesizliği nedeniyle de karışıklıkların yaşanması, gerginliklerin ortaya çıkması doğaldır. Bu nedenle ev taşımacılığı hizmeti veren nakliye firmaları kişilere, en taşınmasının en rahat ne şekilde olacağı konusunda belli ipuçları vermektedir. Bu püf noktalarına internetten yapılan kısa bir araştırma ile de rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Rahat Ev Taşınması

Ev taşınması esnasında en önemli olay, tüm eşyaların ambalajlanması ve paketlenmesidir. Tüm her şey nakliye firması tarafından ambalajlanmadığı için ev sahibi eşyalarını en korunaklı şekilde kolilere yerleştirmelidir. Öncelikle bir liste hazırlamak, en az kullanılan eşyaları en önce kolileyecek şekilde bir taşınma planı çıkarmak çok işe yaramaktadır.

Kolileme yaparken içine yerleştirdiğiniz eşyaları gazete kağıdı, pat pat gibi koruyuculara sararak, poşetlere yerleştirerek kaldırmanız daha güvenli taşınmasına yardımcı olmaktadır. Koli içinde kalan boşlukları yine gazete kağıdı, köpükler ile doldurabilirsiniz. Kıyafetlerinizi kaldırdığınız hurçlar, taşınma esnasında hasar alıp yırtılabileceği için onları da kolilemek en iyisi olacaktır. Paketleme esnasında özellikle beyaz eşyalarınızın zarar görmemesi için taşınma koşullarına uygun olarak paketlenmesine dikkat edin.

Nakliye firmaları ile anlaşırken en önemli noktalardan bir tanesi de fiyat olmaktadır. Nakliye firmaları taşınacak eşyanın hacmine göre fiyat belirlediğinden dolayı eğer kurtulmak istediğiniz, fazla eşyalarınız varsa evden eve taşıma şirketleri ile anlaşmadan önce bunlardan kurtulun. Hem gereksiz kalabalıktan hem de fazla para ödemekten böylece kurtulabilirsiniz.

Koliler üzerine yapıştıracağınız dikkat çekici etiketler, nakliye firması indirme yaparken daha rahat bir şekilde sizler için ayırmasına yardımcı olacak hem de kırılacak, hassas kolileri daha dikkatli taşımalarını sağlayacaktır.

Hizmet Alanlarımız

Menü