Parsiyel taşımacılık terimi her türlü kısmi eşya taşınması için kullanılan genel bir terimdir. Bu ev eşyası, mobilya, kolili malzeme, gıda, tekstil vb. birçok ürün olabilir. Günümüzde nakliye firmalarının hemen hemen hepsi az miktarlardaki eşyalarınızı parsiyel yük şeklinde taşımaktadır. Dikkat edilmesi gerek bir husus parsiyel taşımacılık ile parça eşya taşıma hizmetlerinin aynı olmadığı. Parsiyel taşımacılık ile parça eşya taşıma köken olarak aynı olsa da farklı iki taşımacılık şeklidir. Parsiyel kelimesi genelde her türlü yük için kullanılırken, parça eşya sıklıkla ev eşyası için kullanılan bir terimdir. Eğer ev eşyası taşıma hizmeti almak istiyorsanız sizlere https://egeturnakliyat.com.tr/parca-esya-tasima/ sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

parsiyelParsiyel taşımacılık, az miktardaki eşyalarınızın başka müşterilerin yine az miktardaki eşyaları ile birleştirilerek aynı araçta taşıma işlemidir.  Özellikle maliyet açısından diğer taşıma türlerine göre daha avantajlı olan bu seçenekte, komple araç kiralama yerine, yükler aynı araca yüklenmektedir. Böylece düşük yoğunluktaki yükler için büyük araç maliyetlerinden tasarruf edilebilmektedir. Maliyet hesaplamalarında, taşınacak olan yükün ölçüsü, adeti ve tonajı gibi etkenler önem kazanır.

Lojistik maliyetlerin önemli bir gider kalemi olduğu düşünüldüğünde, parsiyel taşımacılık parça yükü olan şirketler için oldukça avantajlıdır. Özellikle düşük tonaj ve hacime sahip yükler bazı durumlarda yüksek maliyetlere neden olabilmektedir. Parsiyel taşımacılık çözümlerimiz sayesinde parça yüklerinizi Türkiye’nin her noktasına hızlı, güvenli ve ekonomik bir şekilde taşıyoruz.

Şehirlerarası Parsiyel Taşımacılık Hizmeti

parsiyel taşımaFirmamız özellikle Ege ve Marmara bölgeleri arası parsiyel taşımacılık hizmetleri vermektedir. Günlük ve haftalık seferlerimiz ile her iki bölgemiz arası parsiyel yüklerinizi ekonomik fiyatlara adresinizden teslim alıp adresinize teslim etmekteyiz. Parsiyel eşya nakliyatında dikkat edilmesi gereken husus firmanın sizlere söz verdiği zaman eşyalarınızı sizden teslim alması ve yine söz verdiği zaman sizlere teslim etmesidir. Firmamız 0-500 km mesafeli taşımalarda 1 gün gibi kısa sürede yüklerinizi tarafınıza teslim ederken, 500-1.000 km arası taşımalarda bu süreç genelde 2 veya 3 iş günü içinde gerçekleşir.

Parsiyel yükleriniz için 444 9 069 çağrı merkezimizi aramanız veya Nakliyat Talep Formunu doldurarak tarafımıza iletmeniz yeterlidir. Müşteri temsilcisi çalışanlarımız en kısa sürede tarafınıza dönüş yaparak bilgi ve fiyat sunumu gerçekleştirecektir.

  • Parsiyel taşımacılık ne demek?
    Aynı güzergâhta bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini aynı nakliye aracı ile taşıma işlemine parsiyel taşımacılık denir.
  • Parsiyel taşımacılık avantajları nelerdir?
    Parsiyel taşımacılık ile komple araç fiyatı ödemek zorunda kalmazsınız. Taşıdığınız eşya kadar ödemenizi gerçekleştirirsiniz.
  • Parsiyel taşımacılık fiyatları ne kadar?
    Parsiyel taşımacılık fiyatlarımız için lütfen iletişime geçiniz.

 

Hizmet Alanlarımız

Menü