<

Blog

Sigortalı Taşımacılık

Posted by:

Bu yazımızda Sigortalı Taşımacılık hakkında doğru bilinen yanlışları ve sigortalı ev taşımanın içeriğinden bahsedeceğiz.

Evden eve nakliyat şüphesiz taşımacılık sektöründe en çok tercih edilen sektörlerin başında gelmektedir. Ev eşyasını taşıyan müşterilerin bir nakliye firmasında aradığı en önemli unsurlardan bir tanesi de eşyasının sigortalı olarak taşınmasıdır.

Evini taşıyan bir müşteri nakliye firmaları ile görüşmesinde nakliye firmasından sigortalı taşımacılık terimini duyduğunda maalesef ki sigorta içeriğini hiç sormamaktadır. Oysaki evinizi taşıyan firmanın sizlere bahsettiği sigorta kavramı sadece eski evinizle yeni eviniz arasındaki mesafede aracın kaza yapması, yanması, devrilmesi gibi durumlarda devreye girmektedir. Kısaca taşıma esnasında oluşabilecek herhangi bir hasarınız da sigorta firması sizlere ödeme yapmamaktadır.

Peki Nasıl Güvenli ve Hasarsız Taşıma Yaptırabilirsiniz?

Evden eve nakliyat sektöründe işini profesyonelce yapan taşıma firmaları ile eşyalarınızı taşıyarak güvenli ve hasarsız bir taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal firmalar sizlere taşıma esnasında oluşabilecek hasarlarınız da garanti vermekte ve hasarlarınızı karşılamaktadırlar. Durum böyle olunca sizlere garanti veren ve profesyonel bir hizmet sunan bir nakliye firması ile sözde sigortalı taşımacılık hizmeti verdiğini iddia eden firma arasında fiyat farklılıklarının olması gayet normaldir.

Unutmayınız hiçbir sigorta firması eksper hizmeti vermediği bir ev taşıma hizmeti ile sizlere geniş teminatlı bir güvence vermemektedir. Nakliyat firmalarının sizlere söylediği bu kavramı sizlerde herhangi bir sigorta şirketinden doğrulatabilirsiniz.

Firmamız tüm ev, ofis, parça eşya nakliyelerinde müşterilerimize şehiriçi ve şehirlerarası taşımalarda taşıma bedelinin %20’sine kadar hasar payı ödeme garantisi vermektedir. Taşıma esnasında personelimizden kaynaklı hasarlarınız oluştuğunda firmamız hasar gören eşyanızı tamir etmekte, tamir edilemeyecek durumda ise belirtilen koşullarda sizlere ödemenizi yapmaktadır.

Bir diğer Evden Eve Nakliyat hizmetimiz olan Eşya Taşıma Şirketleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.