<

Blog

İzmir İstanbul Ev Taşıma Fiyatları

Posted by:

Şehirlerarası evden eve nakliyat işlemleri için önceden tahmini bir fiyat vermek çok doğru bir yaklaşım olmaz. Daha önce birçok yazımızda da belirttiğimiz gibi ev taşıma işlemi birçok değişkene bağlı olduğundan maalesef müşterilerimize eşya bilgisi olmadan fiyat vermemiz çok doğru olmaz.

Web sitelerinde nakliye fiyatlarını yazan firmalara güven duymayın. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ev taşıma standart bir işlem olmadığından verilen fiyatlar çok sağlıklı olmamaktadır. Örneğin 3+1 eşya için web sitesinde 2.500 TL yazan bir firma taşıma esnasında sizden hiç bahsetmediği farklı taleplerde bulunabilir. 3+1 daire için 2.500 TL rakamını 90 m2 bir ev için her iki lokasyonda taşımanın giriş katlarda olacağını ön görerek vermiş olabilir. Sizin eviniz 130 m2 ve katlarınız yüksek olması durumunda yazılan bu rakam sadece bir yanıltmadan ibaret olacaktır.

En doğru fiyatlandırma yapılabilmesi için firmanın sizlere soracağı aşağıdaki soruların cevabını tam alması veya eşyalarınızı gelip yerinde görmesi ile ortaya çıkacaktır.

1- Eşyalarınız kaç oda+salondan (veya m2) oluşmaktadır.
2- Taşınılacak eşyalarınız kaçıncı katta bulunuyor ve yük taşıma asansörü var mı?
3- Taşınacağınız adreste eşyalar kaçıncı kata çıkarılacak ve yük asansörü var mı?
4- Evinizde para kasası veya piyano gibi ağır eşyalar bulunuyor mu?
5- Her iki lokasyonda taşıma aracı bina kapısına kadar yanaşabiliyor mu?
6- Mutfak ve salonda bulunan cam ve porselen eşyalarınız ile diğer ufak tefek eşyalarınız paketlenmiş mi?
7- Eşyalarınız yeni mi yoksa enaz 1 taşıma gerçekleştirilmiş mi?
8- Evinizde antika veya tarihi eser niteliğinde eşya bulunuyor mu?

Tüm bu soruların cevabını aldıktan sonra nakliye firması sizlere fiyatlandırma yapabilir. Böylelikle en doğru fiyatlandırma yapılarak taşıma işleminiz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir.

İzmir İstanbul arası taşımalarda en uygun fiyata taşınmak için firmamızla 1 hafta öncesinden iletişime geçerek taşıma işleminizi ekonomik fiyatlara organize edebilirsiniz. İzmir-İstanbul arası haftada ortalama 4-5 sefer düzenleyen firmamız bu sayede taşıma işlemlerinizi ekonomik fiyatlara gerçekleştirmektedir.

Yazmış olduğumuz bu makalemizin taşınma sürecinde sizlere fayda olmasını ümid eder, herkese iyi taşınmalar dileriz…

Bir diğer Evden Eve Nakliyat hizmetimiz olan Arşiv Taşıma sayfamızı inceleyebilirsiniz.